08:00

18:00

38°27'32.8"N 27°34'54.5"E

agrotech@fsegrup.com

+90 232 436 01 65

BAYİ VE TEMSİLCİLER >

İKLİM KONTROL SİSTEMLERİMİZ

İklim kontrol sistemleri seraların fiyat performans oranını belirlemede etkin bir rol sahibidir. İyi bir iklim kontrol sisteminin seranıza sağladığı fayda başta ürün kalitesindeki belirgin artış olmak üzere yetiştirme ortamının kontrollü bir şekilde bitkiye iklimsel yaşam olanaklarının tamamını sunar. Ürün portföyündeki çeşitliliğin artmasını ve bu çeşitliliğin de birbirinden yalıtılmış fiziksel alanlarda dengeli bir şekilde üretim bandında olması bir seranızın en belirgin özelliği olur. Rakipleriniz varyant sistemler ile boğuşurken siz proses kirliliğine kapılmadan sisteminizi en verimli şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yapısal iklim kontrol sistemleri anıldığının aksine tarımsal iklim kontrol sistemlerine kıyasla daha hantal ve işlevsizdir. Bir sera iklim kontrol sistemi nem, sıcaklık, dış iklimsel etkenlerin tamamını değerlendirerek hem yanma hem de fiziksel hareket halindedir. Tıpkı bir canlı gibi üşüdüğünde sobayı yakar, sıcakladığında ise pencereyi açar. Bununla kalmaz aşırı durumlarda ani müdahalelerde bulunur.

MİKRO DENETLEYİCİ SİSTEMLER

Seralarımızda iklim kontrolüne yönelik mikro kontrolcüler kullanmaktayız. Bu işlemciler gömülü sistemler olarak anılırlar, yaptıkları işler komut dizinleri ile tanımlanır, bu dizinler ise derleyiciler olarak adlandırılır. Gömülü sistemlerimizin avantajlı yönleri;

1. Değiştirilebilir olmaları,

2. Programlanabilir olmaları,

3. Kullanıcı arayüzü ile yönetilebilmeleri,

4. Sistemdeki diğer elektronik sistemler ile haberleşebilmeleri,

5. Müşteriye özel seçilebilir ve düzenlenebilir olmaları,

6. Düşük enerji maliyeti ile enerji tasarrufu sağlamaları,

 

Tüm bu yönleri ile sisteminizin sağlıklı bir çalışma performansı göstermesi kaçınılmazdır.

FSE AR - FSE AI - FSE CLOUD

Müşteriye özel sunduğumuz sistem ağında kullanıcı iseniz sistem yedekleriniz, gelişsel grafik ve bitki yetiştirme disiplinleriniz güvence altındadır.

Sisteminizdeki gelişmeler monitörünüze ve sunucunuza anlık olarak yansır. İşlem önceliği veya müdahale varyantlarınız hem sera içindeki örüntü tanımlayıcı otonom mekanizmalar hem de operatör kontrolüne açık araçlar ile sunulur. Bu sayede iki yönlü hem sanal hem de fiziksel operatörlere açık bir sistem ile çalışma şansına erişiriz.

Ziraat mühendisi veya teknikeri, sahanızdan alabileceği verimi kendisine sunulan açık kaynakları kullanarak maksimum seviyelere çıkarabilir.

POST COMBUSTION SEPERATION (CO2 AYIRMA)

Sistemlerimizde yanma sonrası CO2 seperatörleri kullanmaktayız. Bu seperasyon işlemi sayesinde yanma anında oluşan zararlı gazlar kısmi olarak iyonize edilir ve serada kullanılmak üzere biriktirilir, dozajlanır.

Co2 dozajlamanın bitki gelişimine katkısı büyüktür. Meyvelerin hem raf ömrü hem de gelişimi pozitif yönde etkilenir. Günümüzde bu teknolojiler henüz üniversitelerin ar-ge veya bitirme tezlerine konu olurken firmamız Co2 seperasyonu ile ilgili geniş bir tecrübeye sahiptir.

Copyrights all reserved by FSE Agrotech 2016

agrotech@fsegrup.com

+90 232 436 01 65

Ankara Asfaltı 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi

No: 552

Kemalpaşa / İZMİR